جوملا چیست؟

برپو سامانه تبلیغات و طراحی آنلاین-جوملا چیست؟

جوملا چیست؟ سیستم مدیریت محتوای های مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به وردپرس، جوملا و دروپال اشاره کرد. در این مقاله به سیستم مدیریت محتوای جوملا می پردازیم. جوملا یکی از قدرتمندترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان محسوب می شود. سیستم مدیریت جوملا در سراسر جهان مورد توجه کاربران قرار دارد و تمامی وب سایت ها چه آنهایی که به سادگی طراحی شده اند و چه آنهایی که برنامه های کاربردی پیچیده دارند را، در حیطه عملکردی خود قرار داده است.

جوملا در سراسر جهان برای انواع وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد که دلیل آن این است که جوملا به دلیل نصب و راه اندازی آسان، مدیریت راحت و امنیت بالا طرفداران بسیاری به دست آورده است. در واقع باید بگوییم این سیستم مدیریت به دلیل انعطاف پذیری بالا، به سهولت مورد استفاده قرار می گیرد و همه این ها کنار هم سبب شده اند که سیستم مدیریت جوملا به یکی از پر طرفدارترین سیستم های مدیریتی در دنیا تبدیل شود و علاقه مندان بسیاری به دست آورد. اگر می خواهید همه چیز در مورد جوملا را بدانید، در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

ویژگی های جوملا چیست؟

*استفاده آسان

*انعطاف پذیری

*به روز رسانی

*امنیت

*سیستم مدیریتی رایگان

*پشتیبانی

*افزونه های متعدد

*جذابیت برای مبتدیان و حرفه ای ها

عناصر قالب های جوملا چیست  ؟  

Layout.1

Color Scheme.2

Images and Effects.3

Fonts.4

Browser Specific Solution. 5

معایب جوملا

جوملا چیست؟

متاسفانه یکی از معایب مهم جوملا ، عدم در دسترس بودن ماژول ها و کامپوننت های منتشر شده برای جوملا مخصوصا به صورت رایگان نسبت به وردپرس می باشد که این سیستم مدیریت محتوا را از رقیب مطرح خود یعنی وردپرس عقب اندخته است.

همان طور که متن باز بودن جوملا یک مزیت حساب می شود ، به همان میزان نیز ممکن است از معایب آن باشد! شاید سوال کنید چرا اینطور هست؟ توجه کنید با در دسترس بودن همگانی کد های یک سیستم ، درصد نفوذ و کاهش امنیت آن سیستم افزایش خواهد یافت ، بنابراین یک عیب می باشد.

با امکانات جوملا آشنا شوید

جوملا چیست؟

جوملا امکانات بسیاری دارد و دست کاربرانش را کاملا باز گذاشته است. نمونه هایی از امکانات جوملا عبارتند از:

پنل مدیریتی: کار کردن با پنل مدیریتی که جوملا طراحی کرده، بسیار راحت انجام می شود و همچنین یادگیری آن نیز بسیار آسان است.

مدیریت مطالب: شما در این بخش می توانید مطالب را به راحتی ویرایش کرده و تنظیمات مورد نیاز خود را اتخاذ نمایید.

مدیریت حوزه های تقسیم بندی شده: در این بخش شما این امکان را دارید تا با دسته بندی محتواهایتان، نظم مناسبی به سایت ببخشید.

مدیریت بخش ها: شما در این بخش می توانید بخش های گوناگون سایت خود را مورد بررسی قرار داده و مدیریت مناسبی داشته باشید.

تعریف منو و زیر منو: شما این امکان را خواهید داشت که منوی مد نظرتان را طراحی کرده و با دسته بندی های مخصوص خود، مطالب و بخش های سایتتان رانظم ببخشید. البته این را بدانید چنین طراحی تنها می تواند در حیطه ای باشد که جوملا برای شما در نظر گرفته است.زبان: جوملا زبان های بسیاری دارد و به شما حق انتخاب بسیاری داده است.

قالب ها: این سیستم مدیریت دارای قالب های بسیاری است که شما می توانید مناسب ترین آنها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

تنظیمات سایت: در این بخش شما می توانید تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

مدیریت بخش و صفحه اصلی سایت: در این بخش امکان ویرایش و تغییر برای شما فراهم است.

مدیریت افزونه، ابزار و ماژول: شما می توانید سه مورد نام برده شده را به شکلی که بیشترین کارایی را برایتان داشته باشد، مورد استفاده قرار داده و تغییرات لازم را بر روی آنها انجام دهید.

ایجاد و افزودن انواع ماژول از جمله ماژول اخبار، صفحات بازدید مخاطب، مراجعین سایت، صفحات پر بازدید، نظر سنجی، فرشگاه اینترنتی و…

جوملا چه کاربردهایی دارد؟

همان طور که پیش از این گفته شد، جوملا سیستم مدیریتی است که به دلیل توانایی انعطاف پذیری و گستردگی بسیاری که دارد، قادر است برا تمامی سامانه های تحت وب، مورد استفاده قرار بگیرد. نمونه هایی از کاربردهای جوملا عبارتند از:

  • سایت های فروشگاهی
  • سایت های خبری
  • دانلود سنترها
  • برنامه های کاربردی دولت ها
  • مراکز نظرسنجی
  • مراکز آزمون گیری
  • سامانه های پشتیبانی
  • دایرکتوری ها
  • سایت های حافظ مستندات
  • جوامع مجازی